KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 8258001
*
nr 825 8001
Einar Nerman
(1888-1983), Sverige
Tusch, Einar Nerman (1888-1983), 52 x 27
Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2013
kl 20:11:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 16:27:11
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Nerman
Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.
Läs mer om Einar Nerman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar nerman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:41
-
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:31
-
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:09
-
3121 Tusch
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Figur, No ..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59
*
Einar Nerman
Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.
Läs mer om Einar Nerman
nr 825 8001
Einar Nerman
(1888-1983), Sverige
Tusch, Einar Nerman (1888-1983), 52 x 27
Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 16:27:11 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Nerman
Einar Nerman, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.Läs mer om Einar Nerman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar nerman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:41 -
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:31 -
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:09
-
3121 Tusch
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Figur, No ..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59